Klub malé kopané z.s. Kopřivnice

Oficiální stránky 
Klub malé kopané z.s. Kopřivnice
www.malyfotbalkoprivnice.cz

Galavečer AMF 2018

Praha – Jsem momentálně jediný komentátor, který komentoval finále mistrovství světa i Evropy zakončená zlatou medailí pro český tým. Výstižně shrnul úspěšný rok 2018 v podání českých reprezentací malého fotbalu dlouholetý televizní komentátor Pavel Čapek.

Při druhém ročníku Galavečeru malého fotbalu, který v sobotu opět hostil Paspův sál v pražském Smíchově, předal cenu nejlepšímu trenérovi roku Stanislavu Bejdovi. „Je radost vést tyhle skvělé hráče, musel bych je jmenovat všechny. Vážím si takového ocenění,“ sdělil Bejda, který s českou reprezentací vyhrál seniorské mistrovství Evropy.

Právě premiéroví evropští šampioni z ukrajinského Kyjeva obdrželi Hlavní cenu Asociace malého fotbalu České republiky. Obdobného aplausu se dočkali také jejich mladší reprezentační kolegové, výběr do 21 let totiž za titul historicky prvních světových šampionů získal cenu asociace za významný sportovních úspěch roku 2018. „Jsem hrdý, že právě naše národní týmy dělají českému malému fotbalu takovou čest. A velmi si vážím především toho, jakým jdou hráči příkladem ve fair play hře. K titulu evropských či světových šampionů totiž došli s nulou nebo jen minimálním počtem v kolonce žlutých karet,“ ocenil prezident české asociace i Světové federace malého fotbalu Filip Juda.

Individuální trofeje putovaly k mosteckým brankářům. Evropský šampion Ondřej Bíro se stal nejlepším hráčem asociace za rok 2018. Stejně ocenění ovšem v kategorii do 23 let převzal Václav Šlégr, gólman čerstvých mistrů světa a nejlepší brankář turnaje v pražské hala Jedenáctka.

Šlégr vyhrál v konkurenci dalších dvou nominovaných světových šampionů Lukáše Haspry a Břetislava Tvrzníka. „Především jsem vůbec nečekal, že se dostanu do nominace na tuto cenu. Samozřejmě mám obrovskou radost, že jsem vyhrál a ocenění pro mě znamená motivaci do budoucna dál na sobě makat. Až vedlejší pro mě je, že jsem porazil Haspriče s Tvrzňou,“ popíchnul s úsměvem reprezentační parťáky mostecký brankář.

Úvodní polovina galavečera opět patřila vyhodnocení uplynulého ročníku Superligy malého fotbalu. Zlaté medaile sice převzal výběru Staropramenu Praha, ovšem individuální ceny opanovali hráči Pivovaru Černá Hora Blanensko. Nejlepším brankářem se podle průměru obdržených gólů stal Jakub Klimeš, nejužitečnějším hráčem podle počtu bodů Jan Koudelka a nejlepším střelce stejně jako loni Ondřej Paděra.

Blanenský kapitán v minulé superligové sezoně táhl Blanensko 27 vstřelenými brankami ve čtrnácti zápasech. Tento podzim stihl už v osmi zápasech 24 gólů. I díky němu patří jeho mužstvu druhá příčka o bod za Brnem. „Užívám si hodně takové galavečery. Vím, kolik vynikajících hráčů malý fotbal hraje, rok od roku má Superliga čím dál větší kvalitu a že můžu porovnávat, protože jsem aktérem všech ročníků. O to víc si vážím, že můžu stát na pódiu a převzít cenu pro nejlepšího střelce,“ sdělil třicetiletý kanonýr.

Evropský i světový šampion Paděra se z úst moderátora Petra Švancary také dozvěděl, že za tři a půl sezony Superligy malého fotbalu vynechal jediný duel v říjnu 2015 v Mostě kvůli viróze. „Snažím se fotbalu dávat maximum, a když nemáme trénink nebo zápas, hodně se věnuji regeneraci a hlídám si životosprávu. To mě udržuje, abych hrál takřka bez absencí,“ dodal fotbalový gentleman z Boskovic.

Dva nové členy uvedl v sobotu do Síně slávy Asociace malého fotbalu České republiky její mentor René Pazdera. Stali se jimi dlouholetý předseda Malého fotbalu Olomouc Vojtěch Nehera a in memoriam také průkopník a předseda kopřivnického malého fotbalu Jiří Krejčí.

Slavnostní galavečer zpestřila svým vystoupením také populární zpěvačka Monika Bagárová.

Přehled individuálních ocenění Superligy malého fotbalu ročníku 2017/2018

Nejlepší brankář: Jakub Klimeš (Pivovar Černá Hora Blanensko) - 13 odchytaných zápasů s průměrem inkasovaných branek 3,08

Nejlepší střelec: Ondřej Paděra (Pivovar Černá Hora Blanensko) – 27 branek ve 14 utkáních

Nejužitečnější hráč: Jan Koudelka (Pivovar Černá Hora Blanensko) - průměr 3,17 kanadského bodu na zápas

Nejlepší hráč do 23 let: Jiří Sodoma (Staropramen Praha) - průměr 1,58 kanadského bodu na zápas

Osobnost Superligy malého fotbalu: Martin Boček (Most)

Ocenění mezinárodní rozhodčí: Michal Pfeifer, Jiří Dolanský, Jaroslav Pakosta, Kamil Kohout

Přehled ocenění Asociace malého fotbalu České republiky ročníku 2017/2018

Nejlepší hráč do 23 let: Václav Šlégr (Most)

Nejlepší trenér: Stanislav Bejda (A tým reprezentace ČR)

Nejlepší hráč: Ondřej Bíro (Most)

Cena za mimořádný přínos malému fotbalu – síň slávy Asociace malého fotbalu ČR:

Vojtěch Nehera (dlouholetý předseda Malého fotbalu Olomouc)

Jiří Krejčí, in memoriam (dlouholetý předseda malého fotbalu v Kopřivnici)

Cena Asociace malého fotbalu ČR za významný úspěch:

reprezentace ČR do 21 let v malém fotbale – mistři světa

Hlavní cena Asociace malého fotbalu ČR:

reprezentační A tým mužů ČR v malém fotbale – mistři Evropy

 

Vybrané fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii

Více fotografií na facebookovém profilu AMF - zde

Tabulka

Střelci ligy

13 gólů

Petr Kružliak

 

1.FC Bari

13 gólů

Karel Prchal

 

1.FC Bari

7 gólů

Lukáš Lichnovský

 

JURA Krejčí team

7 gólů

Ondřej Chromečka

 

FC ŠPUNTY 97

6 gólů

Jakub Hubiňák

 

RS Team

Počet návštěv: 310363
Posledních 30 dnů: 3039 | Posledních 7 dnů: 534 | Poslední den: 71

© 2024 Klub malé kopané z.s. Kopřivnice | Všechna práva vyhrazena | jksport@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne